موفقیت ایران کرمان جوانان مسابقه

موفقیت: ایران کرمان جوانان مسابقه محمدرضا نوجوانان فارس فاتح کاتا نوجوانان نوجوانان و جوانان کشور

گت بلاگز اخبار بین الملل تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است / اردوغان

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه در نشست فوق‌العاده شرکت همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ در خصوص قدس از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار است.

تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است / اردوغان

اردوغان: تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است

عبارات مهم : اسلامی

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه در نشست فوق العاده شرکت همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ در خصوص قدس از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار است.

به گزارش ایرنا، اردوغان روز چهارشنبه در این نشست با بیان این که تصمیم ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و نیز طرح انتقال سفارت این کشور به قدس تنها جهت مجازات فلسطینی های تحت اشغال اتخاذ شده است است.

تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است / اردوغان

وی تاکید کرد: از سال 1947 تاکنون اسرائیل گام به گام به اشغال سرزمین فلسطین ادامه می دهد و این امر غیرقانونی همچنان ادامه دارد.

وی اسرائیل را رژیمی اشغالگر و تروریست خواند و اظهار کرد: سرزمین فلسطین تجزیه شده است است.

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه در نشست فوق‌العاده شرکت همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ در خصوص قدس از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار است.

اردوغان با بیان این که هر کسی به قدس رفته باشد، می داند که این شهر اشغال شده است هست، اضافه کرد: شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی مدیر جمهوری آمریکا در تاریخ 6 دسامبر هیچ سنخیتی با قوانین بین المللی ندارد و فاقد اعتبار است.

وی تاکید کرد: بر اساس قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل، هیچ کشوری حق ندارد سفارتخانه ای در قدس داشته باشد و از تمام کشورهایی که این تصمیم آمریکا را رد و محکوم کرده اند، تقدیر می کنم.

رییس جمهوری ترکیه با اشاره به استقبال پاپ از این تصمیم کشورهای اسلامی در زمینه قدس گفت: از تمام برادران کشورهای متفاوت که با دعوت اینجانب جهت انسانیت به اینجا آمده اند، قدردانی می کنم.

تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است / اردوغان

وی اضافه کرد: از تمامی کشورهایی که این تصمیم نامشروع را نپذیرفته اند، تقدیر می کنیم و تا کنون با تمامی مقامات کشورهایی که تماس تلفنی برقرار کرده ام، موضع قطعی ما در مورد قدس را قبول کرده اند و کشورهای اسلامی نیز تصمیم آمریکا در مورد قدس را به کل رد کرده اند

وی ادامه داد: به من می گویند که آیا اسرائیل را رژیمی اشغالگر و تروریست می خوانی؟ در حالی که سربازان تروریست کودک 10 ساله را دستگیر کرده و در داخل قفس فلزی می اندازند، چگونه اعتراض نکنم؟

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه در نشست فوق‌العاده شرکت همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ در خصوص قدس از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار است.

وی همچنین گفت: در یک سو چشم های کودک 14 ساله را بسته و با قنداق اسلحه ضربانی به او می زنند و در سویی دیگر یک دختر فرزند را در آغوش مادرش گریه می کند، مادرش را می زنند و فرزند را از دستش می گیرند و در چنین وضعیتی، آیا کسی که این کار را می کند، اشغالگر نیست؟ تروریست نیست؟

وی با بیان این که این اوضاع را به نوع دیگری نمی توان توضیح داد، افزود: اگر کسی انسان باشد و وجدان داشته باشد، باید از این تصویرهای درس مورد نیاز را بگیرد.

تصمیم ترامپ در خصوص قدس فاقد اعتبار است / اردوغان

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این نشست، علاوه بر رییس جمهوری ایران، محمود عباس مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین، الهام علی اوف رییس جمهوری آذربایجان، محمداشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، عبدالله دوم پادشاه اردن، حضور دارند.

در این نشست، سران کشورهای عضو شرکت همکاری اسلامی ضمن صحبت در دفاع از قدس، آخرین مواضع کشور خود را در خصوص اقدام رییس جمهوری آمریکا در خصوص شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و نیز انتقال سفارت آن کشور به بیت المقدس اعلام می کنند.

روز گذشته کارشناسان ارشد کشورهای شرکت همکاری اسلامی پیش نویس بیانیه این نشست را تنظیم کردند و این بیانیه در نشست وزرای امور خارجه صبحگاه امروز چهارشنبه در سالن لطفی کردار استانبول برگزار و نهایی شد.

پس از نشست سران، بیانیه نهایی نشست فوق العاده کشورهای عضو شرکت همکاری اسلامی ارائه و موضع این تشکیلات اسلامی اعلام خواهد شد.

هیات رسمی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و دکتر محمدجواد ظریف دیشب جهت شرکت در این نشست فوق العاده وارد استانبول شد.

در این نشست مقامات 56 کشور شرکت کرده اند و تا کنون روسای جمهوری و نخست وزیران بیش از 20 کشور اسلامی از جمله ایران، فلسطین، اردن، قطر، پاکستان، کویت، اندونزی، مالزی، آذربایجان، لیبی، سومالی، سودان، لبنان، گینه، افغانستان، بنگلادش، توگو، عمان و یمن وارد استانبول شده است اند.

کشورهای مصر، بحرین و امارات متحده عربی در سطح وزیر خارجه در نشست حضور دارد و عربستان سعودی نیز وزیر امور اسلامی خود را جهت حضور در نشست اعزام کرده است.

بنا به دعوت ریاست شرکت همکاری های اسلامی، نماینده بخش ترک نشین قبرس و نیکولاس مادورو مدیر جمهوری ونزوئلا و هیاتی از روسیه، آفریقای مرکزی، تایلند و بوسنی و هرزگوین به عنوان میهمان در این اجلاس حضور خواهند داشت.

واژه های کلیدی: اسلامی | همکاری | آمریکا | اردوغان | تروریست | اسرائیل | استانبول | رجب طیب اردوغان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog