موفقیت ایران کرمان جوانان مسابقه

موفقیت: ایران کرمان جوانان مسابقه محمدرضا نوجوانان فارس فاتح کاتا نوجوانان نوجوانان و جوانان کشور

گت بلاگز وب‌گردی دست از 24 بردارید! ، در مذمت خرافات ورزشی

«از مدرن ترین ابزارها می توان در جهت دستیابی به سخیف ترین و راحت لوحانه ترین اهداف استفاده کرد. یکی از این ابزارهای مدرن «رسانه» به شمار می رود.»

دست از 24 بردارید! ، در مذمت خرافات ورزشی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، با کمک رسانه می توان باور عموم مردم را عوض کردن داد، می توان جهت آنها خط مشی تعیین کرد و به تصمیم گیری آنها جهت داد. با رسانه می توان به اهداف متعالی جامعه به شرط اطلاع رسانی درست دست یافت. رسانه در صورت قرار گرفتن در جهت درست و صحیح، آگاهی های کلان در سطح جامعه به وجود می آورد و در جهت اصلاح اوضاع زندگی گام برمی دارد. همه اینها در گرو این است که رسانه به طور کامل در اختیار کسانی باشد که سطح سواد و بینش بالایی دارند و جهت شعور مخاطب احترام زیادی قائل هستند. قرار گرفتن رسانه در دست افراد کاربلد و حرفه ای نتیجه های مثبتی به همراه دارد که این نتیجه های مثبت در سطح جامعه نیز دیده خواهد شد، جایی که بخش مهمی از جامعه تحت تاثیر ابزارهای مدرنی همچون رسانه ها در خصوص پرسشها متفاوت به آگاهی دست می یابند.

عبارات مهم : خرافات
اما در صورتی که رسانه در دستان افراد فاقد مهارت و تخصص باشد نتایجی معکوس به وجود می آید. یک رسانه به همان اندازه که می تواند در جهت پیشبرد اهداف مثبت جامعه پیش برود می تواند مخرب و زیانبار هم باشد. این رسانه بنابر میزان تلاش سردمدار نه چندان متخصص خود و البته خبرنگاران و روزنامه نگاران بی تجربه ای که در آن قلم می زنند در حوزه ورزش نیز مخرب خواهد بود.

اکنون نقش منفی بعضی از به اصطلاح روزنامه نگاران را در شکل گیری یک صفت ناپسند در مطبوعات، خبرگزاری ها ، نشریات و به طور کلی رسانه های ورزشی می بینیم. در حالی که روح ورزش چیزی جز نشاط، راستی، طراوت و جوانمردی نیست اکنون شاهد این هستیم که به لطف بعضی از روزنامه نگاران حاضر در مطبوعات ورزشی یک خرافات مضحک مدام در حال جان گرفتن هست، خرافاتی به نام «24». هادی نوروزی مهر ماه 94 فوت کرد. از آن وقت تاکنون شماره پیراهن او به یک نماد تبدیل شده است هست. البته این نماد دستمایه خرافات بعضی از افراطی ها شده است هست. تیترهای بی ارزش بعضی از ورزشی نویس ها را که مرور کنید جان گرفتن خرافاتی مضحک را به خوبی حس میکنید، آنجایی که نتیجه چهار بر دو (4 – 2 ) پرسپولیس برابر الوحده به جادوی ماورایی عدد 24 هادی نوروزی ارتباط پیدا میکند که هنوز هم از آن اوج هوای پرسپولیس را دارد! مضحک تر از آن این است که روزنامه نگار مطرح ورزشی نشسته کشف کرده که از فلان نقطه در روستای کپورچال تا مزار هادی نوروزی 24 قدم فاصله وجود دارد یا اینکه گلزنی پرسپولیس در دقیقه 24 فقط به خاطر جادوی عدد 24 هادی نوروزی است که حالا به عددی خوش یمن جهت سرخ ها تبدیل شده است است! اکنون هم که قهرمانی نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران در جام حذفی هم به جادوی هادی نوروزی نسبت داده می شود(باور کنید این چیزی است که امروز در یکی از مطالب روزنامه نویس های مطلب خواندم). در دو سال اخیر حجم گسترده ای از مطالب مربوط به عدد 24 را شاهد بوده ایم. واقعا این حجم از مبتذل نویسی از کجا فوران می کند؟ این به اصطلاح خبرنگاران و روزنامه نگاران چطور به خود اجازه می دهند تا این اندازه به شعور مخاطب ورزشی خود توهین کنند؟ ترویج خرافه پرستی آن هم در مطبوعات ورزشی شگفت انگیز هست.

متاسفانه «جوگیری» نزد بعضی به بیماری حادی تبدیل شده است هست. جوگیری یک ماه ، دو ماه ، سه ماه، ولی اینکه این جریان 19 ماه بدون وقفه ادامه داشته باشد واقعا تاسف برانگیز هست. حالا به لطف بعضی از دوستان با سواد رسانه ای از پدیده ای به نام «خرافات ورزشی» برخوردار هستیم و می توانیم به آن فخر همه بفروشیم!

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خرافات | مطبوعات | رسانه ای | رسانه ها | روزنامه | مطبوعات | هادی نوروزی | روزنامه نگار | مزار هادی نوروزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog