موفقیت ایران کرمان جوانان مسابقه

موفقیت: ایران کرمان جوانان مسابقه محمدرضا نوجوانان فارس فاتح کاتا نوجوانان نوجوانان و جوانان کشور

گت بلاگز وب‌گردی ۱۴ نکته‌ کلیدی که در مواجهه با ماموران قلابی باید بدانید

دانستن این ۱۴ توصیه کلیدی باعث می‌شود شما در دام سارقانی که در لباس ماموران، در پی باج‌گیری و دزدی هستند، نیافتید.

۱۴ نکته‌ کلیدی که در مواجهه با ماموران قلابی باید بدانید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، کم نیستند افرادی که در دام سارقانی افتاده اند که در پوشش ماموران پلیس، اموالشان را به دزدی برده اند؛ افرادی که عمدتاً به علت عدم آشنایی با حقوق شهروندی خود، بی قید و شرط تسلیم افرادی می شوند که خود را مامور پلیس یا سایر نهادها و ارگان ها معرفی می کنند.

عبارات مهم : ماشین
بررسی نوع واکنش‌ها افرادی که در دام ماموران قلابی گرفتار شده است اند نشان می دهد که این افراد در احراز هویت کسانی که خود را مامور دولت معرفی می کنند، سهل انگارانه غفلت کرده و در برابر اتهاماتی که از سوی مامورنماها به آن ها وارد می شود، با تمرکز و دقت عمل نمی کنند.

اما جهت پیشگیری از گرفتار شدن در طعمه این سارقان، دانستن 13 توصیه زیر مهم است:

1- عدم آگاهی و مهارت شهروندان در اطمینان یافتن از صحت ادعای افرادی که خود را مامور دولت و نیروی انتظامی معرفی می کنند، دستاویز مهم و کارایی است که بسیاری از مجرمان مامور نما با دست آویز قرار دادن آن و با تکیه بر تجربیات خود در برخورد با مامورین، دست به سوء استفاده کردن و اخاذی از شهروندان می زنند.

2- از آنجا که مامورین بر اساس قانون، حق ورود به حریم شخصی و منزل شما را ندارند، شما می توانید با خواستن کارت شناسایی و حکم قضایی نسبت به احراز هویت آنها اطمینان حاصل کنید و در غیر این صورت اجازه ورود آنها به منزل و خودروی خود را ندهید.

3- نوع در خواست کسی که به عنوان مامور قانون با شما برخورد می کند بر اساس قانون روالی مشخص دارد. نخستین چیزی که مامور در مورد شما باید بررسی کند، احراز هویت شماست و باید اول مدارک شناسایی شما را چک کند و نه کیف پول یا سوئیچ شما را.

4- مامور باید جهت انتقال شما به کلانتری منتظر اتومبیل پلیس بماند، بعد اگر مامور نما از شما خواست که پیاده با او همراه شوید، مودبانه از او بخواهید تا منتظر ماشین شود. اگر او این مسئله را نپذیرفت، مامورنما هست.

5- در نحوه بازرسی سارقین در لباس نیروی انتظامی، نشانه هایی وجود دارد که باید آن ها را هوشمندانه بررسی کنید. مثلاً هنگامی که افرادی با خودروی شخصی و حتی علائم و نشانه هایی از خودروی نیروی انتظامی جلوی شما را می گیرند و راننده ماشین را روشن نگاه داشت و فردی در صندلی عقب صورت خود را مخفی کرد و کسی که به عنوان ارشد شما را فراخواند از ماشین پیاده نشد، شجاعانه مقاومت کرده و تسلیم نشوید.

6- آشفته کردن مردم با زدن اتهامات متفاوت یکی از روش های مرسوم مامورنماهاست. در چنین شرایطی اگر فریب آن ها را بخورید و شما را سوار کنند، حتماً در وقت و مکان مناسب دست به دزدی خواهند زد و یا با ترساندن شما کیف پول و سوئیچ شما را خواهند گرفت. اگر به خود مطمئن هستید تسلیم آن ها نشوید.

7- سارقین مامور نما در باندهای زاغ زنی نیز فعالیت دارند، بدهید گونه که هنگامی که شما از بانک مقدار زیادی پول برداشت می کنید، یکی از این افراد با وارد کردن اتهام به شما، تلاش در دزدی از شما را دارد که باید هوشیارانه در برابر آن ها مقاومت کنید.

8- افرادی که با خود ارز حمل می کنند همواره از طعمه های محبوب سارقین اند. اگر در راه فرودگاه و یا در بازگشت از فرودگاه، خودرویی به جز خودروهای رسمی نیروی انتظامی به شما فرمان ایست داد، به هیچ عنوان نایستید و فوراً با پلیس 110 تماس بگیرید.

9- ماموران نیروی انتظامی موظفند در جرائم رانندگی سبک، فرد صاحب ماشین را به همراه یک مامور به پارکینگ انتقال دهد. اگر فرد مدعی جز این کرد، در پلیس بودن او شک کنید.

10- تقاضای حاضر شدن گشت کلانتری در محل، در مواقعی که به پلیس بودن فردی که خودروی شما را متوقف کرده و می خواهد داخل ماشین بنشیند، شک دارید عالی ترین عملکرد ممکن هست.

11- یکی دیگر از راه های آشنایی سارقین مامور نما تناقض هست. مثلاً مامورینی که با لباس فرم مشغول به گشت زنی هستند، هرگز نمی توانند از خودروهای شخصی استفاده کنند که در صورت وجود این تناقضات باید در مامور بودن افراد شک کنید.

12- به جزء مامورین پلیس بزرگراه که تنها به تخلفات رانندگی می پردازند، همه مامورین نیروی انتظامی موظفند در هنگام گشت زنی از لباس فرم استفاده کنند. وارد کردن هر نوع اتهام دیگری از این مامورین باید شما را مشکوک کند.

13- در برابر شگردهایی که سارقین ملبس به لباس پلیس جهت ترساندن شما به کار می گیرند، مرعوب نشوید.

14- داشتن آگاهی و دانش نسبت به روند بازرسی مامورین انتظامی از منزل، فروشگاه و غیره، موثرترین راه جهت مصونیت در برابر سارقین مامور نماست.

* بعد از گرفتار شدن در تله مامورنماها چه کار کنیم؟

– آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید.

– سریعاً عنوان دزدی را به پلیس 110 اطلاع دهید و یا از طریق مراجعه به کلانتری مربوط به محل دزدی عنوان را گزارش کنید آیا که در این موارد پرونده با گزارش به کلانتری و بعد از آن دیدار از محل تشکیل می شود.

– هر نوع اطلاعاتی در مورد سارق و اموال به دزدی رفته می تواند بافایده باشد، بعد آن ها را به دقت در اختیار مامورین قرار دهید.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ماشین | انتظامی | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی | پلیس قلابی | لباس پلیس | قانون | باج گیری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog